23 kwietnia 2018
Prof. Marian Pasko honorowym profesorem Politechniki Rzeszowskiej

Władze Politechniki Rzeszowskiej nadały zaszczytny tytuł honorowego profesora Politechniki Rzeszowskiej prof. Marianowi Pasko z Wydziału Elektrycznego. Uroczystość odbyła się 18 kwietnia w Rzeszowie.

Godność ta przysługuje naukowcom, którzy wnieśli istotny wkład w rozwój naukowy i dydaktyczny Politechniki Rzeszowskiej.

Laudację na cześć prof. Mariana Pasko wygłosił prof. Mariusz Korkosz z Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. Podkreślił w niej, że jako członek Rady Wydziału Politechniki Śląskiej, a później jako członek Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów prof. Marian Pasko brał aktywny udział w rozwoju kadry naukowej Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej, umożliwiając przeprowadzenie kilku postępowań habilitacyjnych, co pozwoliło istotnie wzmocnić kadrę naukową wydziału.

Obok prof. Mariana Pasko tytuł honorowego profesora otrzymali: prof. Lesław Gołębiowski oraz prof. Jerzy Lewicki. Tytuły wręczył rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski.

Z pełną treścią laudacji można się zapoznać tutaj.

Wiadomość utworzona: 23 kwietnia 2018 11:19, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 23 kwietnia 2018 11:20, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio
<listopad 2019>
PnWtŚrCzPtSoN