20 kwietnia 2018
Złote indeksy Politechniki Śląskiej trafiły do maturzystów!

Aż 32 tegorocznych maturzystów otrzymało indeksy naszej uczelni jeszcze przed maturą! To laureaci drugiej edycji „Konkursu o złoty indeks Politechniki Śląskiej”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w piątek, 20 kwietnia, w Sali Senatu. Nagrodzeni uczniowie od października mogą rozpocząć studia na wybranym kierunku na Politechnice Śląskiej bez udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym.

W „Konkursie o złoty indeks Politechniki Śląskiej” uczniowie szkół średnich z całej Polski sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności z czterech dziedzin: fizyki, matematyki, chemii oraz informatyki. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 101 uczniów, którzy najlepiej rozwiązali opublikowane na platformie konkursowej zadania.

Ostatecznie w „Konkursie o złoty indeks Politechniki Śląskiej” przyznano 32 nagrody I stopnia: 10 z chemii, 9 z fizyki, 1 z informatyki oraz 12 z matematyki. Ich laureaci mają wstęp wolny na wybrany kierunek techniczny studiów I stopnia na naszej uczelni. Warto zaznaczyć, że jedna z uczestników – Anita Wachowicz (na zdjęciu) – została laureatką konkursu aż w dwóch dziedzinach: matematyki oraz chemii.

„Konkurs o złoty indeks Politechniki Śląskiej” był podzielony na dwa etapy. Pierwszy etap polegał na samodzielnym rozwiązaniu opublikowanych na platformie konkursowej zadań. Uczestnicy mogli brać udział w konkursie w jednej lub w kilku dziedzinach. Do drugiego etapu zakwalifikowały się osoby, które uzyskały co najmniej 50 proc. maksymalnej liczby punktów możliwych do zdobycia.  Ten etap odbył się w marcu na Politechnice Śląskiej. Uczestnicy musieli indywidualnie rozwiązać zadania konkursowe w czasie nie dłuższym niż 2 godziny. Laureatami konkursu „O złoty indeks Politechniki Śląskiej” w każdej z czterech dziedzin zostały osoby, które uzyskały co najmniej 70 proc. punktów możliwych do zdobycia w drugim etapie.

Wiadomość utworzona: 20 kwietnia 2018 16:05, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 20 kwietnia 2018 16:18, wykonana przez: Paweł Doś