20 kwietnia 2018
Studia z przyszłością na Politechnice Śląskiej!

Studia I stopnia na kierunku inżynieria produkcji prowadzonym na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii oraz studia podyplomowe przewoźnik drogowy – logistyka przewozów drogowych rzeczy i osób na Wydziale Transportu zostały wyróżnione certyfikatem „Studia z przyszłością”. Wyróżnienie zostało przyznane w ramach Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów, organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Konkurs służy wyróżnianiu najbardziej nowoczesnych kierunków i koncepcji studiów na polskich uczelniach, realizowanych według nowoczesnych i innowacyjnych programów kształcenia, dobrze odpowiadających na potrzeby rynku pracy oraz zgodnych z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego. Oceny każdego zgłoszenia skierowanego do konkursu dokonali niezależnie od siebie: ekspert Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, ekspert reprezentujący środowisko naukowe oraz ekspert reprezentujący środowisko pracodawców.

Znak jakości „Studia z przyszłością” otrzymały kierunki studiów, które swoje programy opierają na trzech filarach: dążeniu do przekazywania aktualnej, nowoczesnej wiedzy, kreowaniu umiejętności i kompetencji społecznych poszukiwanych przez pracodawców oraz inwestowaniu w najwyższą jakość edukacji.

Studia podyplomowe przewoźnik drogowy – logistyka przewozów drogowych rzeczy i osób certyfikat otrzymały już po raz trzeci. Dodatkowo studia prowadzone na Wydziale Transportu  otrzymały już po raz drugi prestiżową nagrodę „Laur innowacji”. Na uroczystej gali finałowej, która odbyła się 9 kwietnia w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie koło Warszawy, nagrody odebrali prodziekan ds. studenckich Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii prof. Krzysztof Nowacki oraz prodziekan ds. nauki Wydziału Transportu i kierownik studiów podyplomowych prof. Piotr Czech.

W finale programu wzięli udział reprezentanci środowiska akademickiego z całego kraju: rektorzy, dziekani, dyrektorzy instytutów i katedr, jak również naukowcy zajmujący się problematyką jakości i innowacyjności kształcenia.

Wiadomość utworzona: 20 kwietnia 2018 08:03, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 20 kwietnia 2018 08:06, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio