19 kwietnia 2018
Politechnika Śląska otwarta dla maturzystów!

Ponad tysiąc maturzystów, nie tylko ze Śląska, ale i z całej Polski, odwiedziło dziś mury naszej uczelni, aby wziąć udział w Dniu Otwartym Politechniki Śląskiej. Spektakularny bieg w kasku, zwiedzanie laboratoriów, prezentacja wynalazków naszych studentów – to tylko część atrakcji, jakie czekały dzisiaj na uczniów szkół średnich w Centrum Edukacyjno-Kongresowym.

Podczas dnia otwartego uczniowie szkół średnich mieli szansę zapoznać się z pełną ofertą dydaktyczną uczelni, a także dowiedzieć się krok po kroku, jak wygląda proces rekrutacji na Politechnice Śląskiej. Na maturzystów czekali też przedstawiciele wszystkich wydziałów naszej uczelni, którzy chętnie odpowiadali na wszelkie pytania maturzystów, a także członkowie studenckich kół naukowych prezentujący efekty swoich prac.

Bez wątpienia jedną z największych atrakcji tegorocznego dnia otwartego był bieg w kasku kandydatek i studentek wokół budynku Centrum Nowych Technologii, który został zorganizowany  w ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki!”. W rywalizacji wzięło udział prawie 200 przyszłych inżynierek. Na mecie na najszybsze dziewczyny czekały atrakcyjne nagrody.

Jak co roku uczniowie mogli również zwiedzić laboratoria i sale wykładowe interesujących ich wydziałów, a także porozmawiać ze studentami i wykładowcami. Tegoroczną nowością było zwiedzanie Szlaku Przemysłu 4.0, który powstał na Politechnice Śląskiej. Szlak został przygotowany, aby przybliżyć korzyści płynące z zastosowania nowoczesnych technologii, które są podstawą nadchodzącej transformacji w przemyśle oraz w życiu codziennym. Prezentuje on laboratoria kilku wydziałów Politechniki Śląskiej, które przedstawiają 9 głównych technologii Przemysłu 4.0. Zwiedzanie nowoczesnych laboratoriów było więc niesamowitą okazją dla tych, którzy fascynują się nowymi technologiami.

Wiadomość utworzona: 19 kwietnia 2018 15:08, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 19 kwietnia 2018 15:10, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio