28 marca 2018
Politechnika Śląska współpracuje z liceum w Jastrzębiu Zdroju

Politechnika Śląska rozwija współpracę z kolejną szkołą średnią. Uczelnia zawarła porozumienie o współpracy naukowej i dydaktycznej z Zespołem Szkół Nr 1 I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Jastrzębiu Zdroju. Umowa została podpisana 27 marca w rektoracie uczelni.

Umowę sygnowali rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk oraz dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Patryk Mochnacz.

Celem porozumienia jest objęcie liceum przez Politechnikę Śląską patronatem naukowym, a tym samym nawiązanie kontaktów w sferze działań dydaktycznych, stworzenie możliwości rozwoju indywidualnych zainteresowań i umiejętności uczniów szkoły oraz prowadzenie wymiany doświadczeń w zakresie nauczania i wychowania młodzieży pomiędzy nauczycielami i naukowcami.

– Utrzymywanie bliskich relacji ze szkołami średnimi jest dla naszej uczelni niezwykle ważne. Myślę, że posiadamy bardzo ciekawą ofertę dydaktyczną, która może zainteresować każdego ucznia. Co roku zresztą ją nieco modyfikujemy, by być na bieżąco z oczekiwaniami młodzieży oraz trendami na rynku pracy – podkreślał podczas spotkania rektor Politechniki Śląskiej.

W ramach porozumienia uczelnia zobowiązuje się m.in. do opieki naukowej nad klasą eksperymentalną, realizującą rozszerzenie z matematyki z elementami akademickiego programu nauczania. Uczniowie będą również brali udział w zajęciach na uczelni, m.in. w wykładach, ćwiczeniach tablicowych, laboratoryjnych i kołach naukowych. Studenci Politechniki Śląskiej będą natomiast mogli odbywać w szkole praktyki przedmiotowo-metodyczne i pedagogiczne. Nowi partnerzy do współpracy będą także organizować wspólne przedsięwzięcia dydaktyczne.

Wiadomość utworzona: 28 marca 2018 14:59, autor: Katarzyna Wojtachnio
<listopad 2019>