26 marca 2018
Studentka Politechniki Śląskiej laureatką konkursu Stena Circular Economy Award

Studentka Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki – Karolina Ceglarz – otrzymała główną nagrodę w I edycji konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się 22 marca w Warszawie. Gratulujemy!

Karolina Ceglarz otrzymała nagrodę w kategorii student za projekt pt. „Kompostomat”. Opiekunem naukowym projektu był dr inż. Wojciech Hryb – pracownik Katedry Technologii i Urządzeń Zagospodarowania Odpadów Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki.

Opracowany przez studentkę projekt stanowi koncepcję urządzenia pozwalającego na uatrakcyjnienie oraz zwiększenie efektywności zbiórki bioodpadów z zabudowy wysokiej. „Kompostomat” to samowystarczalne energetycznie oraz łatwe w obsłudze urządzenie zlokalizowane w pobliżu kontenerów na odpady. Dzięki niemu mieszkańcy będą mogli oddawać odpady kuchenne w specjalnych zachipowanych pojemnikach, a  w zamian otrzymają punkty, które będą mogli wymienić na domowy kompostownik, kompost, zniżkę na wywóz odpadów, gadżety ułatwiające ograniczenie ilości wytwarzanych odpadów czy rabaty do współpracujących przedsiębiorstw.

Konkurs Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego ma na celu promocję przedsiębiorstw stosujących rozwiązania z obszaru GOZ, jak również aktywizację innych firm i jednostek naukowych do projektowania i wdrażania dobrych praktyk w tym zakresie.

Partnerami merytorycznymi konkursu są Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Koalicja na Rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego „Reconomy”.

Wiadomość utworzona: 26 marca 2018 14:58, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 26 marca 2018 14:58, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio