23 marca 2018
Pierwsze urodziny Centrum Popularyzacji Nauki!

Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej ma już rok! Naukowcy z naszej uczelni postanowili więc uczcić pierwszy jubileusz… popularyzując. Świętowanie zaplanowano na najbliższą niedzielę, 25 marca, w CH Forum w Gliwicach. Drukowanie w 3D, grawerowanie laserem, niesamowite pokazy fizyków – to tylko część atrakcji, które czekają na zafascynowanych nauką i nowoczesnymi technologiami mieszkańców Śląska.

W ramach świętowania politechniczni popularyzatorzy zaplanowali szereg widowiskowych pokazów i prezentacji, podczas których w sposób prosty, ale i niezwykle ciekawy będą tłumaczyć zawiłości nauki i techniki. Na urodzinowych gości będą również czekały stanowiska, na których będą mogli m.in. polatać na symulatorze drona, zakosztować kuchni molekularnej czy wydrukować sobie pamiątkę urodzinową w 3D. Naukowcy będą również próbowali… zamienić miedź w złoto. Będzie także dymiąca chatka chemika. Brzmi intrygująco? Bo tak właśnie będzie! A na deser… tort jubileuszowy.

Odwiedzający będą się także mogli dowiedzieć więcej na temat matrycy kariery – narzędzia on-line do pomiaru i diagnozy kompetencji miękkich i zawodowych oraz sporządzania bilansów kompetencyjno-kwalifikacyjnych niezbędnych do określenia kierunku rozwoju zawodowego. Na stoisku Biura Karier Studenckich będzie również można skonsultować swoje CV.

Impreza urodzinowa potrwa od 14.00 do 16.00. Zapraszamy osoby w każdym wieku. Spośród takiego bogactwa atrakcji z przeróżnych dziedzin nauki na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Wiadomość utworzona: 23 marca 2018 07:41, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2018 10:42, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio