19 marca 2018
Politechniczny rower z napędem hybrydowym wywalczył Soczewki Focusa!

Skonstruowany przez Wojciecha Wozowczyka z Wydziału Mechanicznego Technologicznego bezszprychowy rower z napędem hybrydowym zwyciężył w plebiscycie Soczewki Focusa 2017. Wynalazek młodego inżyniera wywalczył  nagrodę w kategorii innowacje techniczne. Gratulujemy!

Soczewki Focusa to plebiscyt, który ma na celu wyłonienie najlepszych polskich innowacji. Organizatorzy konkursu wybrali najciekawsze ich zdaniem technologie, które powstały w naszym kraju. Ostateczny werdykt pozostawili jednak czytelnikom. Futurystycznie wyglądający pojazd, który został prawie w całości wydrukowany na drukarce 3D, podbił serca czytelników magazynu „Focus” i wygrał m.in. z materiałem na kosmiczne żagle, zautomatyzowana apteką czy czujnikami monitorującymi smog.

Zwycięski wynalazek został zaprojektowany przez Wojciecha Wozowczyka – obecnie absolwenta kierunku mechatronika na Wydziale Mechanicznym Technologicznym – w ramach jego pracy magisterskiej. Innowacyjny rower posiada napęd nożny, który w razie potrzeby jest wspomagany silnikiem elektrycznym, bateria została umieszczona w ramie jednośladu. Koła roweru nie mają szprych, zaś napęd jest przenoszony bezpośrednio na zębatkę znajdującą się na tyle koła. Wynalazek został wydrukowany w technologii FDM i składa się z ponad 300 części sklejonych w całość.

Wiadomość utworzona: 16 marca 2018 14:20, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 19 marca 2018 10:05, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio