5 marca 2018
Spotkanie rektorów, konferencja EDUAL oraz targi pracy na Politechnice Śląskiej

Już dziś odbędzie się druga edycja konferencji Edukacja Dualna – EDUAL „Studia dualne odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0”. Wydarzeniu towarzyszą XX Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Z konferencji zostanie przeprowadzona transmisja on-line. Od niedzieli na Politechnice Śląskiej trwają również obrady Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych.

Konferencja EDUAL, podobnie jak w poprzednim w roku, zgromadzi w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przedstawicieli środowiska akademickiego i otoczenia społeczno-gospodarczego, którzy wspólnie będą dyskutować o najbardziej optymalnym modelu i formach kształcenia studentów.

Wydarzenie jest organizowane przez Politechnikę Śląską wspólnie z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną (KSSE). W tym roku podczas pierwszej sesji będą obecni rektorzy polskich uczelni technicznych, którzy uczestniczą w obradach KRPUT-u. Swój udział  w konferencji EDUAL zapowiedział również wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Tegoroczna edycja będzie także szczególna ze względu na zaprezentowanie Śląskiego Centrum Przemysłu 4.0, pierwszego tego typu centrum w Polsce, które rozpocznie oficjalną działalność. W konferencji udział zapowiedziało wielu gości z zagranicy, którzy zaprezentują przykłady dobrych praktyk w kształceniu dualnym. W ramach wydarzenia zaplanowano także panele tematyczne oraz rozmowy ze studentami kształcącymi się na studiach dualnych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie konferencji EDUAL.

Wydarzeniu będą towarzyszyć XX Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Na oba wydarzenia wstęp jest wolny.

Transmisja on-line z konferencji EDUAL będzie dostępna pod tym linkiem.

Wiadomość utworzona: 4 marca 2018 16:21, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 5 marca 2018 07:42, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio