2 marca 2018
Wondół Challenge 2018 startuje już dziś!

Trzydniowy Festiwal Górski Wondół Challenge 2018 rozpoczyna się już dziś na Politechnice Śląskiej.  Podczas tegorocznej, ósmej już edycji wydarzenia na uczestników czeka mnóstwo atrakcji – filmy, warsztaty, szkolenia i przede wszystkim niezwykli goście, m.in. włoski alpinista i himalaista Simone Moro oraz kajakarz, podróżnik i zdobywca Aleksander Doba.

Festiwal rozpoczyna się w piątek o godz. 15.00 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym od projekcji filmów o zimowych wyprawach na K2. Po nich zaplanowano spotkania m.in. z Januszem Majerem, który opowie o wyprawie na ośmiotysięcznik, a także Angeliką Chrapkiewicz-Gądek i Aleksandrem Dobą. Na uczestników czekają również m.in. szkolenia GOPR-u z pierwszej pomocy oraz warsztaty „Trekking niezależny”.

Drugi i trzeci dzień festiwalu odbędzie się w Szczyrku. W programie m.in. blok filmów Banff Mountain Film Festival, szkolenia lawinowe, warsztaty „Zimowy biwak” oraz bieg górski RMD Winter Run. W Szczyrku zagoszczą również m.in. włoski alpinista i himalaista Simone Moro czy ultramaratończyk Piotr Hercog.

Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie wydarzenia.

Wiadomość utworzona: 2 marca 2018 13:33, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 2 marca 2018 13:38, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio