2 marca 2018
Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii wśród najlepszych w branży!

Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii został wyróżniony za swoją ofertę technologiczną, którą zaprezentował podczas Targów Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting 21 i 22 lutego w Sosnowcu. Gratulujemy!

Komisja konkursowa przyznała wydziałowi I wyróżnienie za „Odlewy wzmacniane lokalnie warstwą kompozytową – rozwiązanie materiałowo-technologiczne”.

W ramach salonu „KOMPOZYTmeeting”, który odbywał się podczas targów, przedstawiciele Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii zaprezentowali również osiągnięcia zespołu działającego w ramach Laboratorium Kompozytów Metalowych, a przede wszystkim ofertę technologiczną opracowaną w ramach realizacji Fazy K projektu pt.: „Opracowanie technologii wytwarzania kształtki kompozytowej z przeznaczeniem na lokalne wzmocnienie odlewów aluminiowych”.

Projekt jest współfinansowany ze środków NCBR-u w ramach wspólnego przedsięwzięcia Narodowego Centrum Nauki i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Tango 2”. Kierownikiem projektu jest dr hab. inż. Anna J. Dolata.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj.

Wiadomość utworzona: 2 marca 2018 08:29, autor: Katarzyna Wojtachnio