1 marca 2018
Wydział Budownictwa uzyskał akredytację KAUT

Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych KAUT w uznaniu wysokiej jakości kształcenia udzieliła akredytacji kierunkowi studiów budownictwo na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej. Akredytacja została przyznana na 5 lat, czyli na lata akademickie od 2017/2018 do 2022/2023.

Decyzja została podjęta na posiedzeniu plenarnym Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych w Krakowie 15 lutego i podpisana przez przewodniczącego prof. Bohdana Macukowa.
Według informacji na oficjalnej stronie komisji budownictwo prowadzone na Politechnice Śląskiej znajduje się w bardzo wąskiej grupie zaledwie trzech akredytowanych kierunków budownictwo w Polsce. Obok naszej uczelni akredytacje te posiadają jedynie Politechnika Krakowska i Politechnika Gdańska.

Tym samym Wydział Budownictwa znalazł się wraz z Wydziałem Chemicznym i Wydziałem Mechanicznym Technologicznym w gronie trzech jednostek Politechniki Śląskiej, które posiadają aktualną akredytację KAUT.

Gratulujemy!

Wiadomość utworzona: 1 marca 2018 08:13, autor: Katarzyna Wojtachnio