28 lutego 2018
Politechnika odnowiła współpracę z Oplem!

Politechnika Śląska oraz firma Opel Manufacturing Poland zawarły kolejne porozumienie. Wieloletni kooperanci odnowili współpracę po przejęciu firmy przez kapitał francuski. Spotkanie z przedstawicielami uczelni oraz Opla odbyło się 28 lutego na Politechnice Śląskiej.

Współpraca będzie przebiegała tak jak dotychczas w obszarze dydaktycznym, badawczym oraz kadrowym.
Umowę sygnowali rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk oraz dyrektor generalny gliwickiej fabryki Opla Andrzej Korpak. W spotkaniu wzięli również udział konsul generalny Francji Frédéric de Touchet oraz konsul honorowa Francji Anna Krasuska-Terrillon, a także prorektor ds. ogólnych prof. Bogusław Łazarz oraz dziekani i prodziekani kilku wydziałów Politechniki Śląskiej.

Podczas spotkania prof. Arkadiusz Mężyk podkreślał, że nasza uczelnia od samego początku obecności fabryki w Gliwicach współpracuje z zakładami Opla, a na Politechnice Śląskiej znajdował się nawet punkt rekrutacyjny gliwickiego zakładu. – Ta współpraca znakomicie się rozwijała, obejmując wspólne ustalanie tematów prac dyplomowych, wymianę doświadczeń w zakresie rozwoju kompetencji, udoskonalanie programów edukacyjnych oraz prowadzenie doktoratów wdrożeniowych. Jednym z przykładów tego współdziałania jest program stażowy „Junior engineer. Staż inżyniera XXI wieku”, podczas którego studenci Politechniki Śląskiej odbywają półroczne staże w firmie, rozwiązując konkretne problemy, jakie na co dzień stawiane są pracującym w firmie inżynierom – mówił rektor.

Dyrektor generalny gliwickiej fabryki Opla Andrzej Korpak podziękował natomiast władzom uczelni za wspaniałą i tak ścisłą współpracę, trwająca już od wielu lat, a także wyraził nadzieję, na dalsze podejmowanie wspólnych wyzwań w przyszłości. – Fabryka Opla w Gliwicach i Politechnika Śląska są jak „stare dobre małżeństwo”, a od czasu do czasu odnawiamy śluby, obecnie jako firma francuska – podkreślał. – Wielu inżynierów z fabryki i z uczelni współpracuje ze sobą od samego początku istnienia gliwickiego zakładu i jest to współpraca znakomita, przynosząca korzyści dla obu stron. Mam nadzieję, że dziś, gdy znacznie łatwiej jest realizować duże, ambitne projekty w bliskiej współpracy przemysłu i uczelni, to współdziałanie Opla i Politechniki Śląskiej będzie nadal tak dynamicznie się rozwijać – mówił Andrzej Korpak.

Wiadomość utworzona: 28 lutego 2018 11:13, autor: Katarzyna Wojtachnio
<październik 2020>