20 lutego 2018
EDUAL – II edycja konferencji „Studia dualne odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0”

Już za dwa tygodnie na Politechnice Śląskiej odbędzie się druga edycja konferencji Edukacja Dualna – EDUAL „Studia dualne odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0”. Wydarzenie, podobnie jak w poprzednim w roku, zgromadzi w Gliwicach przedstawicieli środowiska akademickiego i otoczenia społeczno-gospodarczego, którzy wspólnie będą dyskutować o najbardziej optymalnym modelu i formach kształcenia studentów. Konferencja odbędzie się w poniedziałek, 5 marca, w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej.

Wydarzenie jest organizowane przez Politechnikę Śląską wspólnie z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną (KSSE). W tym roku podczas pierwszej sesji będą obecni rektorzy wszystkich polskich wyższych szkół technicznych, którzy będą uczestniczyli w Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, odbywającej się w tym samym czasie w Gliwicach. Swój udział zapowiedział również wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Tegoroczna edycja będzie także szczególna ze względu na zaprezentowanie Śląskiego Centrum Przemysłu 4.0, pierwszego tego typu centrum w Polsce, które rozpocznie oficjalną działalność. W konferencji udział zapowiedziało wielu gości z zagranicy, którzy zaprezentują przykłady dobrych praktyk w kształceniu dualnym. W ramach wydarzenia zaplanowano także panele tematyczne oraz rozmowy ze studentami kształcącymi się na studiach dualnych.

Wydarzeniu będą towarzyszyć XX Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Na oba wydarzenia wstęp będzie wolny. Więcej informacji można znaleźć na stronie konferencji Edukacja Dualna – EDUAL.

Wiadomość utworzona: 20 lutego 2018 13:16, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 20 lutego 2018 13:19, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio