2 lutego 2018
Nowa Marina Gliwice – projekty studentów Wydziału Architektury

Studenci Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej opracowali koncepcje zagospodarowania terenu nowej lokalizacji Mariny Gliwice. Prezentacja projektów i wręczenie dyplomów autorom wyróżnionych prac odbyły się w minioną środę na Wydziale Architektury.

Nowa lokalizacja Mariny Gliwice znajduje się w pobliżu śluzy „Łabędy”, ok. 1 km na północ od obecnej siedziby Mariny w Porcie Gliwice. Koncepcje były opracowywane w ramach zajęć z dwóch przedmiotów: projektowania urbanistycznego oraz projektowania architektonicznego.

Projekty realizowane były we współpracy z Mariną Gliwice i konsultowane ze współwłaścicielami mariny – państwem Ewą i Czesławem Sternalami. Celem projektów było ukazanie możliwości usytuowania przystani motorowodnej Marina nad Kanałem Gliwickim – lecz poza obszarem dawnego Portu Gliwice. Projekty miały również określić możliwości zagospodarowania przyległego terenu z przeznaczeniem na funkcje turystyki i rekreacji.

Nagrody w konkursie zdobyli studenci z Katedry Urbanistyki i Planowania Przestrzennego oraz Katedry Projektowania Architektury Mieszkaniowej i Użyteczności Publicznej.

Katedra Urbanistyki i Planowania Przestrzennego
Nagroda:
Martyna Filip, Paulina Kurowska, Kamila Haja; prowadzący: dr hab. Michał Stangel.
1. wyróżnienie: Eliza Chrapusta, Magdalena Wałek, Natalia Sikora, Joanna Woś; prowadzący: dr hab. Barbara Stankiewicz
2. wyróżnienie: Katarzyna Mercik, Urszula Stolarska; prowadzący: mgr. Andrzej Kos

Katedra Projektowania Architektury Mieszkaniowej i Użyteczności Publicznej
Nagroda: Elżbieta Janerka, prowadzący: dr hab. inż. arch. Beata Pałubicka Majerska
1. wyróżnienie: Magdalena Wałek i Natalia Sikora, prowadzący: dr inż. arch. Anna Kossak-Jagodzińska
2. wyróżnienie: Marcin Kryjak, prowadzący: dr inż. arch. Małgorzata Balcer-Zgraja

Na wiosnę zostanie zorganizowana wystawa studenckich projektów w Marinie Gliwice. Otwarcie wystawy planowane jest na 28 kwietnia.

Na zdjęciu laureatki I nagrody w kategorii urbanistycznej: Martyna Filip, Paulina Kurowska oraz Kamila Haja.

Wiadomość utworzona: 2 lutego 2018 08:40, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 2 lutego 2018 08:53, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio