25 stycznia 2018
Nasz człowiek w Brukseli!

W Brukseli 19 stycznia odbyło się seminarium dla Biur Karier Studenckich koordynujących program Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) „Ambasadorowie Karier UE”. Politechnikę Śląska reprezentowała mgr inż. Anna Kiljan, przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów.

Seminarium w EPSO było okazją do bardziej szczegółowego poznania procedur selekcji kandydatów do pracy w strukturach Unii Europejskiej, wyzwań stojących przed UE oraz oczekiwań stawianych przed Ambasadorami Karier UE.
Europejski Urząd Doboru Kadr jest służbą międzyinstytucjonalną i odpowiada za selekcję kandydatów do pracy we wszystkich instytucjach oraz agencjach Unii Europejskiej, m.in. w Parlamencie Europejskim, Radzie Unii Europejskiej, Komisji Europejskiej, Trybunale Sprawiedliwości, Trybunale Obrachunkowym, Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych, Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym, Komitecie Regionów, a także w biurze Europejskiego Inspektora Ochrony Danych i Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Każda instytucja zatrudnia pracowników spośród kandydatów, którzy pomyślnie przeszli przez procedury rekrutacyjne EPSO. Zadaniem EPSO jest wspomaganie działalności instytucji UE poprzez stosowanie wydajnych i skutecznych procedur naboru, umożliwiających zatrudnienie najbardziej odpowiednich pracowników na dostępne stanowiska.
Podczas jednodniowego szkolenia uczestnicy zapoznali się z tematyką zatrudnienia w instytucjach UE. Dzięki udziale w seminarium przedstawiciela Politechniki Śląskiej nasza uczelnia będzie mogła skutecznie wspierać studentów rozpoczynających karierę w strukturach Unii Europejskiej.

Na zdjęciu: Rita Hinek z European Personnel Selection Office, Koen Hendrix, manager ds. wydarzeń w EPSO oraz Anna Kiljan

Wiadomość utworzona: 25 stycznia 2018 10:47, autor: Paweł Doś
<listopad 2019>