19 stycznia 2018
Posiedzenie Związku Uczelni „Uczelnie Śląskie”

W Sali Senatu Politechniki Śląskiej w środę, 17 stycznia, odbyło się spotkanie przedstawicieli członków Związku Uczelni „Uczelnie Śląskie”. Związek powstał w ubiegłym roku, a w jego skład weszło pięć śląskich uczelni.

Uczestnikami spotkania byli m.in. rektorzy i prorektorzy uczelni wchodzących w skład związku, w tym: z Politechniki Śląskiej – rektor prof. Arkadiusz Mężyk, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym prof. Janusz Kotowicz, prorektor ds. ogólnych prof. Bogusław Łazarz; z Uniwersytetu Śląskiego – prorektor ds. badań naukowych prof. Andrzej Noras; z Akademii Techniczno-Hutniczej w Bielsku-Białej – rektor prof. Jarosław Janicki i prorektor ds. nauki i finansów prof. Iwona Adamiec-Wójcik; z Politechniki Opolskiej – prorektor ds. dydaktyki prof. Krystyna Macek-Kamińska; z Politechniki Częstochowskiej – rektor prof. Norbert Sczygiol.

Po otwarciu posiedzenia przez rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka, który pełni obecnie funkcję przewodniczącego związku, aktualne sprawy organizacyjne omówił prof. Janusz Kotowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym PŚ.

Ważnym punktem obrad było wystąpienie prorektora ds. ogólnych PŚ prof. Bogusława Łazarza, który przedstawił problem stosowania na uczelniach 50-procentowej stawki kosztów uzyskania przychodu ze stosunku pracy. Punkt ten był szeroko dyskutowany przez uczestników spotkania.

Dalsza część obrad przeznaczona została na omówienie zagadnienia polityki bezpieczeństwa danych w świetle rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). W tematykę tę wprowadził zebranych Ryszard Piesak z Biura Bezpieczeństwa Informacji Politechniki Śląskiej.

Plan działania związku na rok 2018 przedstawił profesor Janusz Kotowicz. Termin następnego posiedzenia ustalono na marzec 2018.

Wiadomość utworzona: 19 stycznia 2018 16:51, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 19 stycznia 2018 16:52, wykonana przez: Paweł Doś