16 stycznia 2018
Naukowiec z Politechniki Śląskiej jednym z najlepszych popularyzatorów nauki w Polsce!

Prof. Andrzej Katunin z Wydziału Mechanicznego Technologicznego został laureatem konkursu Popularyzator Nauki 2017, organizowanego przez serwis PAP Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w poniedziałek, 15 stycznia, podczas uroczystej gali w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Gratulujemy!

Organizatorzy konkursu już po raz trzynasty postanowili nagrodzić osoby oraz instytucje, które potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką i wykazują się niezwykłą aktywnością na tym polu. W tym roku jury pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera wyłoniło laureatów z całej Polski w pięciu kategoriach: naukowiec, animator, zespół, instytucja oraz media. Sędziowie przyznali również nagrodę główną – tytuł Popularyzatora Nauki 2017.

Prof. Andrzej Katunin okazał się najlepszy w kategorii naukowiec, pokonując tym samym wielu wybitnych badaczy z całej Polski. Odbierając nagrodę, laureat z Politechniki Śląskiej podkreślał, że popularyzacja nauki to jego pasja. Tytuł Popularyzatora Nauki 2017 zdobył natomiast w tym roku prof. Tadeusz Wibig z Uniwersytetu Łódzkiego.

Laureat z Politechniki Śląskiej jest pracownikiem Instytutu Podstaw Konstrukcji Maszyn. Do jego zainteresowań naukowych należą: mechanika, modelowanie, badania nieniszczące kompozytów, zaawansowane metody analizy sygnałów i obrazów oraz geometria fraktalna. Innowacyjne badania naukowe profesora mogą znacznie wpłynąć na rozwój lotnictwa. Prof. Andrzej Katunin jest m.in. laureatem Nagrody Naukowej Polityki, zajął również III miejsce w konkursie popularyzatorskim INTER. Praktycznie od początku swojej ścieżki naukowej zajmuje się popularyzacją nauki, wykazując się pod tym względem niezwykłą aktywnością.

Więcej informacji na stronie serwisu PAP Nauka w Polsce.

Wiadomość utworzona: 16 stycznia 2018 08:12, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 16 stycznia 2018 08:16, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio
<listopad 2019>
PnWtŚrCzPtSoN