15 stycznia 2018
Konkurs „O złoty indeks Politechniki Śląskiej” – ostatni dzień rejestracji!

W poniedziałek, 15 stycznia, o północy mija termin rejestracji w konkursie „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”, w którym nagrodą jest miejsce na studiach na naszej uczelni.

W konkursie „O złoty indeks Politechniki Śląskiej” uczniowie szkół średnich z całej Polski mogą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z czterech dziedzin: fizyki, matematyki, chemii oraz informatyki. Pierwszy etap konkursu potrwa do 21 stycznia. Polega on na samodzielnym rozwiązaniu opublikowanych na platformie konkursowej zadań z wybranej dziedziny. Uczestnicy mogą brać udział w konkursie w jednej lub w kilku dziedzinach.

Do drugiego etapu konkursu zostaną zakwalifikowane osoby, które uzyskają co najmniej 50 proc. maksymalnej liczby punktów możliwych do zdobycia.  Ten etap odbędzie się w marcu na Politechnice Śląskiej. Uczestnicy będą musieli indywidualnie rozwiązać zadania konkursowe w czasie nie dłuższym niż 2 godziny.

Laureatami konkursu „O złoty indeks Politechniki Śląskiej” w każdej z czterech dziedzin zostaną osoby, które uzyskają co najmniej 70 proc. punktów możliwych do zdobycia w drugim etapie. Laureaci zostaną podzieleni na trzy kategorie: laureatów I stopnia – pierwsze 10 osób, II stopnia – kolejne 20 osób, a także III stopnia – następne 20 osób.

Nagrodą w konkursie dla laureatów I stopnia są złote indeksy! Oznacza to, że w październiku 2018 roku lub rok później będą mogli zacząć studia na wybranym kierunku na Politechnice Śląskiej bez udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym! Laureaci II i III stopnia uzyskają natomiast odpowiednio 40 oraz 30 dodatkowych punktów w postępowaniu rekrutacyjnym.

Ostateczny termin rejestracji w konkursie mija 15 stycznia. Szczegóły są dostępne na stronie konkursu.

Wiadomość utworzona: 15 stycznia 2018 08:09, autor: Paweł Doś