21 grudnia 2017
Politechnika Śląska ma nowe logo

Politechnika Śląska odświeża swoją szatę graficzną. W związku z tym została przyjęta księga znaku, będącą jednym z elementów opracowywanego systemu identyfikacji wizualnej Politechniki Śląskiej.

Księga zawiera szczegółowy opis logo Politechniki Śląskiej, czyli konstrukcję, kolorystykę, użyte kroje pisma oraz dopuszczalne układy typograficzne. Nowe logo zostało pozytywnie zaopiniowane przez Senat Politechniki Śląskiej i jest jedynym znakiem mającym służyć codziennej identyfikacji wizualnej uczelni. W tej roli zastąpi godło Politechniki Śląskiej, które w obecnej formie zostało zarezerwowane m.in. do stosowania na sztandarze Politechniki Śląskiej, na medalach i odznakach przyznawanych przez uczelnię, na dyplomach i świadectwach oraz w innych sytuacjach określonych decyzją rektora. Logo ma po dwie wersje w języku polskim i angielskim – podstawową (poziomą) oraz alternatywną (pionową).

Poza logo oraz godłem uczelni wprowadzono również znak uroczysty, który będzie stosowany na szczególnych materiałach określonych decyzją rektora. Zawiera on nazwę uczelni w języku łacińskim, która brzmi: Silesia Universitas Technologica.

Więcej informacji jest dostępnych tutaj.

Wiadomość utworzona: 21 grudnia 2017 12:09, autor: Katarzyna Wojtachnio