19 grudnia 2017
Nowoczesne laboratorium na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii

Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii wzbogacił się o nowe urządzenie. Jest nim nowoczesne centrum obróbcze MILL 650 PREMIUM LINE firmy Cormak (Maktek). Centrum obróbcze będzie wykorzystywane m.in. w procesie dydaktycznym nauki programowania maszyn CNC na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii na kierunkach technologie metali i inżynieria materiałowa. Planowane jest również wykorzystanie urządzenia do przeprowadzania kursów i szkoleń z zakresu obsługi i programowania numerycznego.

Najważniejsze cechy obrabiarki to obecność czwartej obrotowej osi, nowoczesny system sterowania Sinumerik 828D firmy Siemens oraz automatyczna sonda pomiaru narzędzi Renishaw TS27R.

Laboratorium obróbki CNC zostało wyposażone w licencję edukacyjną na najnowszą wersję programu SinuTrain, który pozwala na symulowanie sterowania numerycznego obrabiarki, a co za tym idzie przygotowywanie programów obróbki z dowolnego miejsca. Wydział posiada również postprocesor przystosowany do współpracy z programem SolidCAM.

Opiekunem laboratorium jest dr inż. Tomasz Maciąg.

Wiadomość utworzona: 19 grudnia 2017 08:23, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 19 grudnia 2017 08:26, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio