18 grudnia 2017
Wybitni naukowcy z Politechniki Śląskiej zdobyli stypendia ministra!

Siedmioro pracowników Politechniki Śląskiej uzyskało stypendia dla wybitnych młodych naukowców przyznane przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Tym samym znaleźli się oni w gronie 209 osób z całej Polski, które przez najbliższe trzy lata będą otrzymywać ponad 5 tys. zł miesięcznie stypendium naukowego. Gratulujemy!

Wśród laureatów z Politechniki Śląskiej znaleźli się: dr inż. Dawid Janas oraz dr inż. Katarzyna Krukiewicz z Wydziału Chemicznego, dr hab. inż. Andrzej Katunin z Wydziału Mechanicznego Technologicznego, dr inż. Michał Marczyk oraz dr inż. Jakub Nalepa z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki, dr inż. Marek Płaczek z Wydziału Mechanicznego Technologicznego, a także dr inż. Marcin Woźniak z Wydziału Matematyki Stosowanej.

W tym roku do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wpłynęło 1159 wniosków z uczelni w całej Polsce. Ostatecznie minister przyznał stypendia 209 młodym wybitnym naukowcom. Laureatami zostały osoby, które prowadzą wysokiej jakości badania i cieszą się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej.

W tegorocznej edycji ministerstwo przeznaczyło łącznie ponad 40 mln zł na finansowanie stypendiów naukowych dla wybitnych młodych naukowców.

Wiadomość utworzona: 18 grudnia 2017 13:35, autor: Katarzyna Wojtachnio