15 grudnia 2017
Umowa z Kirgiskim Państwowym Uniwersytetem Budownictwa, Transportu i Architektury

W czwartek, 14 grudnia, odbyło się oficjalne przekazanie podpisanej przez rektora prof. Arkadiusza Mężyka umowy o współpracy pomiędzy Politechniką Śląską
a Kirgiskim Państwowym Uniwersytetem Budownictwa, Transportu i Architektury im. N. Isanowa.

W spotkaniu uczestniczyli: prorektor ds. współpracy z otoczeniem  społeczno-gospodarczym prof. Janusz Kotowicz, generalny konsul honorowy Republiki Kirgiskiej mgr Janusz Jacek Krzywoszyński, dziekan Wydziału Architektury dr hab. inż. arch. Klaudiusz Fross a także wiceprezydent Śląskiej Izby Budownictwa mgr inż. Mariusz Czyszek, członek Rady Społecznej Politechniki Śląskiej.

Podczas spotkania przedyskutowano zakres przyszłej współpracy w ramach umowy pomiędzy uczelniami. Poruszone tematy dotyczyły realizacji wspólnych projektów
i grantów, współorganizowania seminariów, konferencji i sympozjów oraz możliwości przyszłej wymiany studentów, doktorantów i pracowników naukowo-dydaktycznych.

Podczas wizyty konsula ustalono także, że konieczna będzie intensyfikacja działań w kierunku współpracy obu uczelni, czemu służyć ma przyszłe spotkanie władz w siedzibie Politechniki Śląskiej bądź na Kirgiskim Państwowym Uniwersytecie Budownictwa, Transportu i Architektury.

Na obecnym etapie pieczę nad realizacją umowy sprawować będzie Wydział Architektury, w przyszłości jednak planowane jest poszerzenie współpracy w ramach innych obszarów m.in. budownictwa i transportu.

Wiadomość utworzona: 15 grudnia 2017 15:19, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 15 grudnia 2017 15:22, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio
<listopad 2019>
PnWtŚrCzPtSoN