13 grudnia 2017
Nagrody Ministra Nauki 2017 rozdane. Wśród laureatów znaleźli się naukowcy z Politechniki Śląskiej

Najwybitniejsi przedstawiciele świata akademickiego zostali nagrodzeni jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień polskiej nauki. Uroczystość wręczenia Nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za 2017 rok odbyła się w poniedziałek, 11 grudnia, w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich.

Wyróżnienia te są coroczne przyznawane przez ministra nauki za wybitne osiągniecia naukowe, indywidualne i zbiorowe osiągnięcia dydaktyczne oraz sukcesy organizacyjne dokonane w mijającym roku. Szczególną kategorią nagrody jest ta przyznawana za całokształt dorobku naukowego.

Nagrodę za całokształt dorobku odebrał m.in. prof. Jerzy Rutkowski z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej.

Nagrodę za osiągniecia naukowe I stopnia otrzymał m.in. dr hab. inż. Sławomir Żółkiewski z Wydziału Mechanicznego Technologicznego.

Natomiast za osiągnięcia organizacyjne wyróżniony
został m.in. dr inż. Mariusz Stępień z Wydziału Elektrycznego.

– Patrząc na nagrodzonych, wiem, że polska nauka ma się coraz lepiej, a polscy akademicy osiągnęli poziom światowy – powiedział podczas uroczystości wicepremier Jarosław Gowin. Łącznie nagrodzonych zostało 60 przedstawicieli świata akademickiego.

Więcej informacji o nagrodach znajduje się tutaj.

Wiadomość utworzona: 13 grudnia 2017 08:30, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 13 grudnia 2017 08:33, wykonana przez: Paweł Doś