11 grudnia 2017
Drzwi otwarte – otwarty świat

Co Sherlock Holmes myślałby o teoriach spiskowych? To temat kolejnego wykładu z cyklu „Drzwi otwarte – otwarty świat”, który odbędzie się już we wtorek, 12 grudnia, o godz. 17.30 na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii w Katowicach przy ul. Krasińskiego 8.

Teorie spiskowe rozprzestrzeniają się w Internecie niczym wirusy, liczba ich zwolenników rośnie w zastraszającym tempie. Warto się zastanowić, czy wiara w teorie spiskowe zawsze jest irracjonalna? Dlaczego w nie wierzymy? Jak można się przed nimi bronić? Na te i wiele innych pytań spróbuje odpowiedzieć dr Szymon Makuła – filozof z Zakładu Logiki i Metodologii Uniwersytetu Śląskiego podczas swojego wykładu.

Zapraszamy wszystkie osoby ciekawe świata!

Wiadomość utworzona: 11 grudnia 2017 14:58, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 11 grudnia 2017 15:02, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio