4 stycznia 2018
Transmisja online ze Śląskiego Festiwalu Nauki!

Trwa Śląski Festiwal Nauki Katowice 2017 – wydarzenie zorganizowane przez największe śląskie uczelnie oraz miasto Katowice. Na uczestników czeka moc atrakcji! Osoby, które nie mogą osobiście uczestniczyć w festiwalu, mogą obejrzeć transmisję na żywo w Internecie. Zachęcamy do oglądania!

Aby obejrzeć transmisję ze Śląskiego Festiwalu Nauki, wystarczy tylko kliknąć tutaj.

Widzowie będą mogli obejrzeć, co będzie się działo w sali audytoryjnej, w strefie Esport Point oraz w hali głównej. Ponadto w specjalnym studiu dziennikarze UŚ TV będą przeprowadzali krótkie wywiady z gośćmi festiwalu. Transmisja na żywo będzie dostępna w piątek w godz. 9.00-20.00 oraz w sobotę w godz. 10.00-20.00.

Śląski Festiwal Nauki Katowice 2017 to ogrom wydarzeń rozgrywających się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Centrum przestrzeni festiwalowej stanowi, poza sceną główną, 6 obszarów wiedzy: nauk humanistyczno-społecznych, przyrodniczych, ścisłych, technicznych, medycznych oraz sztuki. Obszary obejmą ponad 200 stanowisk, na których odbędzie się niezliczona ilość pokazów, warsztatów i eksperymentów popularyzujących naukę.

W programie wydarzenia znalazły się także nowości: strefa Off Science dla wynalazców amatorów, Przegląd Garażowych Wynalazków – plebiscyt, w którym uczestnicy wybiorą najbardziej inspirujący pomysł, a także Przystanek Nauka – na specjalnie utworzonych w przestrzeni festiwalowej przystankach uczestnicy będą mogli porozmawiać z zaproszonymi reprezentantami świata nauki oraz innymi ciekawymi gośćmi.

Sponsorami Śląskiego Festiwalu Nauki są: PKO BP, GAZ-SYSTEM SA oraz PGNIG.

Szczegółowe informacje oraz program są dostępne na stronie festiwalu.

Zachęcamy również do obejrzenia zapowiedzi Śląskiego Festiwalu Nauki.

Wiadomość utworzona: 1 grudnia 2017 08:43, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 4 stycznia 2018 13:28, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio