19 listopada 2017
Politechnika Śląska drugą najbardziej prodoktorancką uczelnią w Polsce!

Politechnika Śląska zajęła drugie miejsce w konkursie PRODOK na najbardziej prodoktorancką uczelnię w Polsce, organizowanym przez Krajową Reprezentację Doktorantów. Gala wręczenia nagród odbyła się 19 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie. Statuetkę w imieniu Politechniki Śląskiej odebrał prorektor ds. studenckich i kształcenia dr hab. inż. Tomasz Trawiński oraz przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów mgr inż. Anna Kiljan.

Konkurs PRODOK odbył się w tym roku już po raz dziesiąty. Zgłosiło się do niego 31 uczelni. Przy ocenie brano pod uwagę m.in. następujące zagadnienia:
- rekrutacja na studia doktoranckie
- organizacja studiów doktoranckich
- lektoraty
- obciążenia dydaktyczne/regulamin studiów doktoranckich
- stypendia doktoranckie
- badania naukowe doktorantów
- wspieranie współpracy międzynarodowej doktorantów
- obecność przedstawicieli doktorantów w uczelnianych gremiach
- warunki funkcjonowania samorządu doktorantów
- pomoc prawna dla doktorantów
- doktoranci z niepełnosprawnością
- wspieranie integracji doktorantów

I nagrodę w tegorocznej edycji konkursu PRODOK otrzymała Politechnika Opolska, natomiast III ex aequo Politechnika Warszawska oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Wiadomość utworzona: 19 listopada 2017 20:41, autor: Paweł Doś