17 listopada 2017
Powstaje Sieć Akademicka Thales Polska

W Sali Senatu Politechniki Śląskiej w piątek, 17 listopada, odbyło się spotkanie, podczas którego nastąpiło powołanie do życia Sieci Akademickiej Thales Polska. Sieć tę będą tworzyć następujące podmioty: Thales Polska sp. z o.o., Politechnika Śląska, Politechnika Warszawska, Politechnika Łódzka, Politechnika Gdańska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Instytut Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie. W imieniu Politechniki Śląskiej list intencyjny w sprawie utworzenia Sieci Akademickiej sygnował rektor uczelni prof. Arkadiusz Mężyk.

Celem utworzenia sieci jest wzmocnienie i sformalizowanie współpracy między partnerami. W ramach funkcjonowania sieci będą realizowane prace inżynierskie, magisterskie, prace doktorskie oraz inne prace wykonywane przez studentów i pracowników naukowych partnerów sieci. Tematyka tych prac będzie związana z obszarami zainteresowania Thales Polska, do których należą: lotnictwo, transport lądowy, obronność, bezpieczeństwo oraz przestrzeń kosmiczna. Thales jest kluczowym uczestnikiem polskiego rynku w zakresie systemów kierowania i sterowania ruchem kolejowym. Przy współpracy z polskim przemysłem oferuje rozwiązania z dziedziny obrony przeciwlotniczej, sprzętu morskiego, lekkich pojazdów opancerzonych i bezzałogowych systemów powietrznych.

W ramach Sieci Akademickiej zadaniem Thales Polska będzie określanie problemów badawczych, które staną się tematami prac realizowanych przez studentów, doktorantów i pracowników nauki. Firma deklaruje również opiekę merytoryczną nad realizowanymi pracami.

Z kolei zadaniem partnerów naukowych będzie propagowanie informacji na temat Akademickiej Sieci Thales Polska wśród studentów, doktorantów i pracowników naukowych, a także organizacja konkursów, podczas których będą oceniane realizowane prace. Partnerzy naukowi deklarują także udostępnianie swojego zaplecza laboratoryjnego oraz udzielanie konsultacji naukowych w trakcie wykonywania prac.

Wiadomość utworzona: 17 listopada 2017 14:40, autor: Paweł Doś