3 listopada 2017
Seminarium oraz inauguracja działalności laboratorium w Instytucie Fizyki
Laboratorium

Instytut Fizyki – Centrum Naukowo-Dydaktyczne zaprasza na seminarium naukowe poświęcone wykorzystaniu spektroskopii elektronowych w fizyce i inżynierii materiałowej. Seminarium będzie połączone z oficjalną inauguracją działalności Laboratorium Spektroskopii Elektronowych i Materiałów Funkcjonalnych. Wydarzenie odbędzie się w środę, 8 listopada, w godz. 10.30-12.00 w auli B Centrum Nowych Technologii przy ul. Konarskiego 22B.

Laboratorium współpracuje z Centrum Nanotechnologii Politechniki Śląskiej. Jego główną częścią jest stanowisko do badań metodą spektroskopii elektronów w zakresie promieniowania ultrafioletowego i rentgenowskiego (UPS, XPS). Zostało ono zakupione wspólnie przez trzy jednostki Politechniki Śląskiej: Instytut Fizyki – Centrum Naukowo-Dydaktyczne, Wydział Chemiczny i Wydział Mechaniczny Technologiczny.

Wiadomość utworzona: 3 listopada 2017 10:26, autor: Katarzyna Wojtachnio