3 listopada 2017
Potrójny sportowy sukces Politechniki Śląskiej!
Doc. Czapla i prof. Gzik odbierają puchar

Politechnika Śląska odniosła potrójny sukces w akademickich mistrzostwach sportowych! Nasza uczelnia zwyciężyła w Akademickich Mistrzostwach Śląska, a także zajęła IV miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji generalnej oraz III miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych.

Politechnika Śląska zajęła I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Śląska w klasyfikacjach medalowej oraz generalnej. Nasza uczelnia w 44 dyscyplinach zdobyła 24 złote, 10 srebrnych i 6 brązowych medali, pokonując tym samym m.in. AWF w Katowicach. Podczas Gali Śląskiego Sportu Akademickiego, która odbyła się 25 października w Katowicach, puchar odebrali dyrektor Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej doc. Krzysztof Czapla oraz wiceprezes AZS-u ds. sportu studenckiego, dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej prof. Marek Gzik.

W Akademickich Mistrzostwach Polski, w których wzięło udział aż 156 uczelni rywalizujących w 41 dyscyplinach, Politechnika Śląska uplasowała się na IV miejscu w klasyfikacji generalnej oraz na III miejscu w klasyfikacji uczelni technicznych. Podczas Gali Sportu Akademickiego w Opolu, która odbyła się 19 października, doc. Krzysztof Czapla dwa razy odbierał więc puchary i medale dla naszej uczelni.

Gratulujemy!

Wiadomość utworzona: 3 listopada 2017 07:25, autor: Katarzyna Wojtachnio