30 października 2017
Politechnika Śląska rozpoczyna współpracę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

W poniedziałek, 30 października, w Rektoracie Politechniki Śląskiej została podpisana umowa o współpracy między Politechniką Śląską a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Sygnatariuszami umowy byli: Ewa Brożek, dyrektor Oddziału ZUS w Zabrzu oraz prof. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej.

Na mocy zawartej umowy obie instytucje przewidują udział we wspólnych projektach naukowych, badawczych, rozwojowych, w tym wspólną organizację konferencji naukowych poświęconych tematyce ubezpieczeń społecznych. Jednym z istotnych punktów zawartej umowy jest także zobowiązanie się Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do umożliwienia studentom i doktorantom Politechniki Śląskiej odbycia staży i praktyk w ZUS, a pracownikom naukowym uczelni publikacji w kwartalniku „Ubezpieczenia społeczne. Teoria i praktyka”.
Podpisanie umowy pozwoli również obu instytucjom realizować projekt: „Ubezpieczenia społeczne – edukacja z ZUS”. Współpraca uczelni i Oddziału ZUS w Zabrzu – jako że to właśnie ten oddział będzie czuwał z ramienia ZUS nad prawidłową realizacją warunków umowy – wpisuje się w politykę zakładu, której jednym z celów jest edukacja i upowszechnianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Studenci to kolejna grupa po uczniach gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, do których ZUS kieruje bardzo ciekawą, bezpłatną ofertę edukacyjną.

– Politechnika Śląska, jako uczelnia techniczna z renomą, piękną tradycją i wielkimi osiągnięciami, staje się dla nas strategicznym partnerem. Pole do współpracy jest bardzo szerokie. Ze swojej strony możemy dać Państwa studentom przede wszystkim wsparcie merytoryczne, eksperckie. Służymy wsparciem i pomocą przy organizacji konferencji, projektów badawczych, rozwojowych czy naukowych. Służymy również informacjami, jeśli studenci, pisząc swoje prace dyplomowe, będą chcieli skorzystać z naszego eksperckiego wsparcia. Wachlarz możliwości jest naprawdę duży –  mówiła Ewa Brożek, dyrektor Oddziału ZUS w Zabrzu.
– Propozycja podpisania umowy o współpracy ze strony tak ważnej instytucji jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych to dla nas wielkie wyróżnienie. Myślę, że porozumienie to wykorzystamy przede wszystkim w procesie kształcenia naszych studentów, którzy, szczególnie na niektórych kierunkach, mogą być bardzo zainteresowani tematami, jakie proponuje ZUS. Oprócz wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych mogą to być również tematy związane z rozwojem kadry, informatyką czy analityką biznesową – podkreślał rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

Wiadomość utworzona: 30 października 2017 13:44, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 30 października 2017 14:27, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio
<październik 2020>
PnWtŚrCzPtSoN