6 października 2017
Studencie, zwiedzaj Muzeum Śląskie za złotówkę!
Logo Muzem Śląskiego

Tylko w październiku wszyscy studenci będą mogli zwiedzić Muzeum Śląskie w Katowicach jedynie za złotówkę! Wystarczy przy zakupie biletu okazać ważną legitymację studencką, aby móc podziwiać wszystkie wystawy prezentowane w dwóch placówkach muzeum.

Studenci będą mogli podziwiać zarówno wystawy stałe, jak i czasowe. Spośród wystaw stałych warto zobaczyć  „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”, gdzie w dziewięciu salach została przedstawiona historia naszego regionu od zarania dziejów do przełomu 1989 roku. Liczne tablice informacyjne, pomysłowe makiety okraszone fotografiami, historyczne eksponaty, a także bogactwo aplikacji multimedialnych pozwalają przybliżyć zwiedzającym najważniejsze wątki historyczne i problemy, które przez lata dotykały Górnoślązaków.

Na zwiedzających czekają także „Wystawa przemysłu śląskiego”, „Przemysł śląski w produkcji zbrojeniowej XIX i XX wieku”, „Galeria sztuki polskiej od 1800 do 1945 roku”, „Galeria plastyki nieprofesjonalnej” oraz wiele innych.

Więcej informacji dotyczących wystaw dostępnych jest na stronie Muzeum Śląskiego.

Wiadomość utworzona: 6 października 2017 11:04, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 6 października 2017 11:05, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio