5 października 2017
Dni Kariery i Mobilności dla młodych naukowców
Banner

Już za niespełna dwa tygodnie odbędą się Dni Kariery i Mobilności w ramach organizowanego w całej Polsce Projektu Naukowiec. Przez trzy dni – od 17 do 19 października – młodzi badacze będą mieli szansę spotkać się ze stypendystami krajowych i zagranicznych programów grantowych, przedstawicielami instytucji grantowych oraz ekspertami z różnych dziedzin nauki i sektora akademickiego. Dla uczestników dostępni będą także doradcy kariery oraz przedstawiciele biznesu.

Podczas pierwszego dnia, zatytułowanego „Sprawdź, jak to zrobić”, uczestnicy zapoznają się z ofertą polskich i międzynarodowych grantów. Drugi dzień, pod hasłem „Nauka, kariera, biznes”, przybliży uczestnikom możliwości i korzyści wynikające ze współpracy z sektorem prywatnym. Trzeciego dnia odbędą się warsztaty, na których młodzi naukowcy będą mogli wzmocnić kompetencje niezbędne w pracy badacza i rozwoju kariery naukowej.

– Trzy kluczowe elementy udanej kariery naukowej to: międzynarodowość, interdyscyplinarność i międzysektorowość. Aby odnosić sukcesy, naukowiec powinien rozwijać swoją karierę, uczestnicząc w badaniach za granicą, współpracować z naukowcami różnych dziedzin i wykorzystywać swoją wiedzę w innych niż nauka sektorach. Do tego będziemy zachęcać podczas dni kariery, które przygotowaliśmy – mówi Katarzyna Markiewicz-Śliwa z Regionalnego Punktu Kontaktowego przy Politechnice Śląskiej, która koordynuje przebieg wydarzenia.

Uczestnicy wydarzenia i użytkownicy euraxess.pl będą mogli wyrazić opinię na temat możliwości rozwoju kariery naukowej za pośrednictwem ankiety. Organizatorzy podsumują jej wyniki w postaci raportu, który przedstawią Komisji Europejskiej i polskim instytucjom odpowiedzialnym za kształtowanie polityki naukowej. Będzie to głos młodego pokolenia naukowców, który może się przyczynić do kształtowania przepisów i ich warunków pracy.

Organizatorzy przygotowali także specjalnie na tę okoliczność grę z nauką w tle w wersji na smartfony. Będzie dostępna zarówno dla odwiedzających wydarzenie, jak i wszystkich użytkowników strony gliwice.projektnaukowiec.pl i portalu euraxess.pl.

Gliwickie Dni Kariery i Mobilności odbędą się 17 października w auli B Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej, przy ul. Konarskiego 18B. Katowickie zaś – 18 października w auli im. Kazimierza Lepszego (rektorat Uniwersytetu Śląskiego), przy ul. Bankowej 12, i 19 października w Centrum Dydaktycznym Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, przy ul. Medyków 12C. Aby wziąć w nich udział, wystarczy zarejestrować się tutaj.

Wydarzenie koordynują Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE przy Politechnice Śląskiej i Regionalne Centrum Euraxess. Poza Gliwicami i Katowicami spotkania odbędą się w czterech miastach: w Łodzi, Warszawie i Krakowie oraz Poznaniu.

Wiadomość utworzona: 5 października 2017 10:06, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 5 października 2017 10:10, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio
<listopad 2019>
PnWtŚrCzPtSoN