28 września 2017
Centrum Biotechnologii Politechniki Śląskiej i Małopolskie Centrum Biotechnologii współpracują

W środę, 27 września, nastąpiło podpisanie porozumienia o współpracy naukowej pomiędzy Centrum Biotechnologii Politechniki Śląskiej a Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ze strony UJ dokument sygnowali: prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn oraz dyrektor Małopolskiego Centrum Biotechnologii prof. Kazimierz Strzałka, a ze strony Politechniki Śląskiej prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym prof. Janusz Kotowicz oraz dyrektor Centrum Biotechnologii prof. Andrzej Jarzębski.
Jednostki zadeklarowały chęć współpracy przy realizacji projektów badawczych oraz pozyskiwania funduszy na badania i rozbudowę infrastruktury badawczej. Centra liczą również na wymianę osobową pracowników, szczególnie doktorantów, co powinno przyczynić się do lepszego wykorzystania posiadanego parku aparaturowego oraz zaowocować nowymi wynikami o wysokiej wartości naukowej.
W spotkaniu uczestniczyli również prof. Wojciech Branicki, zastępca dyrektora ds. naukowych MCB UJ, a także dr inż. Anna Kasprzycka, zastępca dyrektora ds. ogólnych CB PŚ oraz dr Artur Góra, zastępca dyrektora ds. naukowych CB PŚ.

Określenie form i szczegółowych form tematów współpracy naukowej przewidywane jest podczas roboczej wizyty przedstawicieli Małopolskiego Centrum Biotechnologii w Centrum Biotechnologii Politechniki Śląskiej.

Wiadomość utworzona: 28 września 2017 14:37, autor: Paweł Doś
<listopad 2019>