5 września 2017
Noc Naukowców Politechniki Śląskiej już 14 października!

Rekordowa liczba pokazów i naukowców! Tym razem dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Politechnikę Śląską do Gliwic, Zabrza, Katowic i Rybnika już 14 października w godz. 15:00-22:00.

Jak znaleźć skarb za pomocą klocków lego? Jak liczy komputer? Czy można strzelać bez prochu? Jak zostać mistrzem darta? Co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra? Na te i inne pytania można poznać odpowiedź podczas 12. edycji Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej.

Noc Naukowców to przede wszystkim niecodzienne podejście do spraw nauki, spora dawka humoru, spotkania z naukowcami oraz szalone eksperymenty prowadzone z badaczami. Tegoroczna edycja to ponad 225 wydarzeń przygotowanych przez naukowców Politechniki Śląskiej. Impreza jak co roku przyciąga bogatym programem wydarzeń, w którym każdy niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie. To wyjątkowa okazja, aby sprawdzić, jak naukowcy zmieniają świat i poszerzają granice wiedzy.
Na uczestników czekają pokazy multimedialne, laboratoria i warsztaty z różnych dziedzin nauki: architektury, biologii, chemii, fizyki, elektroniki, medycyny, informatyki, robotyki, języków obcych, kultury, literatury i sztuki, matematyki i życia codziennego. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Na stronie www.nocnaukowcow.com.pl już od 29 września od godz. 9:00 każdy będzie mógł skomponować własną przygodę z nauką, dobierając wydarzenia pod kątem indywidualnych zainteresowań i miejsca zamieszkania.
Zapraszamy!

Wiadomość utworzona: 5 września 2017 09:36, autor: Paweł Doś