2 sierpnia 2017
Zmarł profesor Zdzisław Duda
Prof. Zdzisław Duda

Z żalem zawiadamiamy, że 1 sierpnia zmarł dr hab. inż. Zdzisław Duda, prof. nzw. w Pol. Śl., dziekan Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki w latach 2008-2012.

Ceniony naukowiec i lubiany nauczyciel akademicki, specjalista w dziedzinie optymalizacji, sterowania w warunkach niepewności, sterowania wielopoziomowego oraz filtracji stanu w złożonych systemach sterowania. Autor wielu publikacji i podręczników akademickich z dziedziny automatyki i robotyki.

Niezwykle zaangażowany w działalność dydaktyczną i organizacyjną uczelni, wydziału i instytutu. Pełnił funkcję prodziekana, a następnie dziekana Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki.

Wielokrotny laureat nagród Ministra Edukacji Narodowej oraz nagród Rektora Politechniki Śląskiej. Odznaczony odznaką „Zasłużonemu dla Politechniki Śląskiej”, Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Odszedł od nas człowiek niezwykle skromny, życzliwy i pracowity, o wielkim talencie dydaktycznym, głęboko oddany sprawom społeczności akademickiej.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona w piątek, 4 sierpnia, o godz. 11.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Gliwicach przy ul. Bolesława Krzywoustego 1. Uroczystości pogrzebowe odbędą się bezpośrednio po mszy św. na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach.

Wiadomość utworzona: 2 sierpnia 2017 14:28, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 2 sierpnia 2017 14:33, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio
<listopad 2020>
PnWtŚrCzPtSoN