18 lipca 2017
Absolwent Politechniki Śląskiej laureatem nagrody Siemensa!
Nagroda Siemensa

Absolwent Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki mgr inż. Sebastian Orzechowski zdobył nagrodę II stopnia w VII edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa dla absolwentów z dziedziny automatyki i robotyki. Gratulujemy!

Mgr inż. Sebastian Orzechowski został nagrodzony za swoją pracę magisterską pod tytułem „Wizualizacja procesu sterowania pyłową komorą badawczą realizowanego przez sterownik SIMATIC S7”. Wyróżniona praca pierwotnie była jedynie projektem studenckim realizowanym w ramach międzywydziałowej współpracy i przy zaangażowaniu pracowników wydziałów Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Inżynierii Środowiska i Energetyki. Projekt szybko przerodził się w temat pracy magisterskiej. Promotorem pracy był dr inż. Andrzej Malcher z Zakładu Podstaw Elektroniki Instytutu Elektroniki, a jej konsultantem mgr inż. Tomasz Kress z Zakładu Kotłów i Wytwornic Pary Instytutu Maszyn i Urządzeń Energetycznych.

Nagrody zostały wręczone 27 czerwca podczas uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych na Politechnice Warszawskiej. Fundatorem nagród jest firma Siemens. Kapituła konkursu przyznała również wyróżnienie Instytutowi Elektroniki, które odebrała prodziekan ds. nauki i współpracy międzynarodowej dr hab. inż. Monika Kwoka.

Konkurs o Nagrodę Siemensa służy promowaniu wybitnych osiągnięć w technice i badaniach naukowych prowadzonych przez pracowników instytucji akademickich i pozaakademickich w Polsce. Od 2010 roku, uwzględniając potrzebę poszerzenia zakresu działania w ramach głównego konkursu, ustanowiono dodatkowo Nagrodę Siemensa dla absolwentów studiów I i II stopnia instytucji akademickich w Polsce. Służy ona promowaniu najlepszych magisterskich lub inżynierskich prac dyplomowych w dziedzinie automatyki i robotyki, wykorzystujących wiedzę o urządzeniach i systemach w obszarach aktywności firmy Siemens.

W rywalizacji mogą brać udział prace, które powstały nie wcześniej niż dwa lata przed początkiem roku, w którym ogłoszono konkurs. Spośród zgłoszonych prac jury wybiera 3 najlepsze. Wszystkie prace są oceniane pod kątem: innowacyjności pomysłu, możliwości praktycznego zastosowania, poziomu naukowego, a także jakości wykonanej pracy.

Wiadomość utworzona: 18 lipca 2017 11:40, autor: Katarzyna Wojtachnio