11 lipca 2017
Wizyta gości z Meksyku

W poniedziałek, 10 lipca, na Politechnice Śląskiej gościła delegacja z Uniwersytetu w Monterrey w Meksyku.

Naszą uczelnię odwiedzili: dr Antonio J. Dieck Assad, rektor Uniwersytetu w Monterrey oraz dr Demófilo Maldonado Cortés, dyrektor Wydziału Inżynierii. Ze strony Politechniki Śląskiej w spotkaniu uczestniczyli: rektor prof. Arkadiusz Mężyk, prof. Marcin Adamiak, prof. Wojciech Sitek oraz Joanna Mrowiec-Denkowska, kierownik Biura Wymiany Akademickiej.
Uniwersytet w Monterrey powstał w 1969 roku. Studiuje na nim ok. 13000 studentów. Uczelnia od wielu lat współpracuje z Politechniką Śląską, przysyłając swoich studentów głównie na kierunki informatyczne. Obie uczelnie posiadają bogate doświadczenie współpracy z licznymi firmami przemysłowymi. Rozmowa, jaka odbyła się w rektoracie, oprócz kwestii wymiany akademickiej dotyczyła także możliwości rozwoju współpracy naukowej między uczelniami.

Wiadomość utworzona: 11 lipca 2017 11:22, autor: Paweł Doś
<listopad 2020>