10 lipca 2017
Politechniki Śląska i Gdańska współpracują!
Umowa z Politechniką Gdańską

Politechnika Śląska zyskała kolejnego partnera do współpracy. Do tego grona dołączyła Politechnika Gdańska. Porozumienie zostało podpisane 4 lipca w Gdańsku. Z ramienia naszej uczelni umowę sygnował rektor prof. Arkadiusz Mężyk, natomiast ze strony Politechniki Gdańskiej rektor prof. Jacek Namieśnik.

Nowi partnerzy będą współpracować przede wszystkim w zakresie organizacji i odbywania staży przez pracowników i doktorantów obu uczelni. Będą one organizowane w przypadku otrzymania porozumienia o dofinansowaniu w ramach projektów złożonych na konkurs ogłoszony przez NCBiR w ramach Działania 3.5 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Staże będą miały na celu realizację zadań dydaktycznych oraz poszerzenie wiedzy pracowników uczelni niezbędnej w procesie kształcenia, a także interdyscyplinarnym podejściu do pracy naukowo-dydaktycznej. Celem staży jest również zwiększenie efektywności transferu kadry akademickiej oraz nawiązanie interdyscyplinarnej współpracy między jednostkami akademickimi.

Wymiana pracowników akademickich i doktorantów pomiędzy współpracującymi uczelniami będzie się odbywać na zasadzie wzajemności, w proporcji 1 do 1.

Wiadomość utworzona: 10 lipca 2017 13:57, autor: Katarzyna Wojtachnio
<listopad 2019>