7 lipca 2017
Posiedzenie Rady Naukowo-Przemysłowej Konsorcjum Instytut Autostrada Technologii i Innowacji
Posiedzenie konsorcjum

We wtorek, 4 lipca, w Sali Senatu Politechniki Wrocławskiej odbyło się posiedzenie Rady Naukowo-Przemysłowej Konsorcjum Instytut Autostrada Technologii i Innowacji, którego Politechnika Śląska jest członkiem.  Naszą uczelnię podczas spotkania reprezentował prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym prof. Janusz Kotowicz.

Podczas obrad dyskutowano o możliwościach finansowania innowacyjnych technologii. Z tym tematem związana była prezentacja funduszu venture capital Fidiasz, dokonana przez przewodniczącego Rady Nadzorczej SELENA FM S.A. Krzysztofa Domareckiego, a także wystąpienie Elżbiety Jamrozy z PIBR Inwestycje Sp. z o.o.

W trakcie spotkania prezentowano założenia strategii B+R&I w KGHM Polska Miedź S.A. Przedstawił je wiceprezes zarządu Rafał Pawełczak, zaś dla firmy Nokia dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii z Wrocławia Bartosz Ciepluch.

Rada Naukowo-Programowa IATI jednomyślnie podjęła uchwałę o objęciu przez rektora Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prof. Tadeusza Słomkę funkcji przewodniczącego rady, zaś na jego zastępcę powołano rektora Politechniki Wrocławskiej prof. Cezarego Madryasa.

Wiadomość utworzona: 7 lipca 2017 14:52, autor: Katarzyna Wojtachnio
<listopad 2019>