7 lipca 2017
Władze Politechniki Śląskiej w Turynie
Wizyta władz w Turynie

Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk oraz prorektor ds. nauki i rozwoju prof. Marek Pawełczyk w dniach 29 i 30 czerwca odbyli wizytę w Turynie.

Pierwszego dnia rektorzy odwiedzili Centro Ricerche Fiat (CRF), gdzie spotkali się z jego władzami oraz zwiedzili laboratoria. Efektem tej wizyty jest już zaproszenie Politechniki Śląskiej do udziału w projekcie wraz z CRF, koncernem FCA, Envipark oraz przedsiębiorstwami włoskimi na temat filtracji powietrza w samochodach. Zamierzają się w niego zaangażować zespoły z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz Chemicznego, które zaraz po zakończeniu wizyty nawiązały pierwsze kontakty i pracują nad złożeniem wspólnego wniosku.

Drugi dzień wizyty delegacja z Politechniki Śląskiej spędziła na Politechnice w Turynie, która należy do czołowych światowych uczelni technicznych. Między uczelniami została zawarta umowa o szerokiej współpracy, zwłaszcza w tematyce automotive. Jeszcze tego roku planowane jest zorganizowanie warsztatów kadry naukowej – przez kilka dni na Politechnice Śląskiej oraz w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej, a w kolejnych dniach na Politechnice w Turynie. Liczymy na dynamiczny rozwój współpracy oraz realizację wielu projektów i wymianę studencką. Wizytę we Włoszech zwieńczyło spotkanie w Innovative Enterprise Incubator I3P.

Wiadomość utworzona: 7 lipca 2017 08:47, autor: Katarzyna Wojtachnio
<wrzesień 2020>