5 lipca 2017
Nasi studenci zaprojektowali drapacz chmur w Hongkongu!

Studenci Wydziału Architektury – Ksymena Borczyńska i Bartosz Kobylakiewicz – zostali docenieni w międzynarodowym konkursie Hong Kong Pixel Home. Ich projekt drapacza chmur, wyłoniony spośród 84 prac nadesłanych z całego świata, uzyskał jedno z sześciu wyróżnień. Gratulujemy!

Projekt jest odpowiedzią na rosnący problem bardzo wysokiego zagęszczenia zabudowy w Hongkongu. Zaproponowany system pozwala na tworzenie budynków na ostatnich niezabudowanych działkach w mieście, których powierzchnia często nie przekracza 100 m2. System ten wykorzystuje moduły o różnych funkcjach i układach przestrzennych, które można zaliczyć do trzech kategorii: mieszkalne, usługowe i komunalne, które stanowią istotny elementem założenia. Komunalne kuchnie, przestrzenie do co-workingu i wypoczynku wspomagają zacieśnianie się więzi międzysąsiedzkich i kompensują ograniczony metraż przestrzeni indywidualnych. Zindywidualizowane moduły odpowiadają na potrzeby szerokiej gamy użytkowników, począwszy od singli, poprzez grupy studentów, miejskich farmerów, ceniących wygodę rencistów, aż po minimalistów z zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym.

Dzięki centralnemu umieszczeniu trzonu komunikacyjno-technicznego możliwe jest przystosowanie wymiarów budynku do kształtu działki, natomiast modularny układ pozwala na dopasowanie wysokości do potrzeb danego miejsca.

Wiadomość utworzona: 5 lipca 2017 09:05, autor: Krzysztof Gurgul