26 czerwca 2017
Delegacja gości z Uniwersytetu w Cranfield

Na Politechnice Śląskiej gościli przedstawiciele Uniwersytetu w Cranfield, jednej z czołowych uczelni badawczych w Wielkiej Brytanii, która od lat współpracuje z Politechniką Śląską i corocznie przyjmuje naszych najlepszych studentów w ramach oferty podwójnego dyplomu studiów magisterskich. Wizyta zagranicznych gości, zakończona podpisaniem umowy o współpracy, miała miejsce w środę, 21 czerwca.

W skład delegacji z partnerskiej uczelni weszli prof. Simon Pollard – Pro-Vice-Chancellor, odpowiedzialny za współpracę międzynarodową – oraz prof. Tom Stephenson – Pro-Vice-Chancellor, odpowiedzialny za badania i innowacje. Z ramienia Politechniki Śląskiej w spotkaniu wzięli udział rektor prof. Arkadiusz Mężyk, prorektor ds. nauki i rozwoju prof. Marek Pawełczyk, pełnomocnik ds. kształcenia międzynarodowego dr hab. inż. Wojciech Sitek i kierownik biura współpracy z zagranicą dr inż. Grzegorz Kłapyta.
Podczas spotkania przedstawiciele obu uczelni podsumowali dotychczasowe działania. Rozmawiali również o dalszym rozwoju współpracy dydaktycznej oraz chęci nawiązania współpracy naukowej, a także o możliwościach wspólnej rekrutacji i realizacji programów podwójnego dyplomowania dla studentów spoza Unii Europejskiej. Spotkanie było także okazją do odnowienia przez partnerskie uczelnie stosownej umowy o współpracy. Goście mieli również okazję zwiedzić wybrane laboratoria na kilku wydziałach naszej uczelni.
W ciągu ostatnich trzech lat akademickich z oferty podwójnego dyplomu studiów magisterskich, a tym samym wyjazdu na Uniwersytet w Cranfield, skorzystało ponad 50 studentów Politechniki Śląskiej. W roku akademickim 2017/2018 do wyjazdu zakwalifikowało się 26 osób.

Wiadomość utworzona: 23 czerwca 2017 10:48, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 26 czerwca 2017 08:41, wykonana przez: Paweł Doś