22 czerwca 2017
Poznaj „High Flyers”! Przyjdź dziś na Wydział AEiI

Spotkanie z zespołem „High Flyers” – zwycięzcą tegorocznej Droniady – odbędzie się dzisiaj, w czwartek 22 czerwca, w auli F Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej przy ul. Akademickiej 16 w Gliwicach o godz. 10.00. Wszystkich zainteresowanych działalnością i sukcesami koła naukowego serdecznie zapraszamy.

Międzywydziałowe Koło Naukowe Bezzałogowych Obiektów Latających „High Flyers” zwyciężyło w tegorocznej Droniadzie, która odbyła się na terenie Aeroklubu Krakowskiego w miniony weekend. Zadaniem drużyn biorących udział w zawodach było zlokalizowanie dziesięciu ofiar huraganu, oznaczonych specjalnymi nadajnikami i rozlokowanych na terenie aeroklubu. W zmaganiach uczestniczyło dziesięć drużyn reprezentujących uczelnie z całej Polski, w tym studenci z Międzywydziałowego Koła Naukowego Bezzałogowych Obiektów Latających „High Flyers”. Politechniczne maszyny zbadały obszar ponad 60 hektarów, znajdując – jako jedna z nielicznych ekip – wszystkie rozstawione nadajniki. W rezultacie „High Flyers” deklasowali konkurencję i zdobyli pierwsze miejsce w Droniadzie 2017.

Międzywydziałowe Koło Naukowe Bezzałogowych Obiektów Latających „High Flyers”, którego opiekunami są dr inż. Roman Czyba i dr inż. Marcin Lemanowicz, zrzesza studentów i pracowników z trzech wydziałów Politechniki Śląskiej: Automatyki, Elektroniki i Informatyki, Mechanicznego Technologicznego i Chemicznego. Zarówno z działającymi w kole naukowym studentami, jak i ich opiekunami będzie można spotkać się jutro na Wydziale AEiI.

Wiadomość utworzona: 22 czerwca 2017 07:26, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 22 czerwca 2017 07:28, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska