13 czerwca 2017
Zmarł mgr inż. Izydor Płonka

10 czerwca po ciężkiej chorobie zmarł w wieku 71 lat mgr inż. Izydor Płonka, wieloletni pracownik Wydziału Budownictwa, a także prezes i członek Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej.

Mgr inż. Izydor Płonka ukończył Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej i całe swoje życie zawodowe, począwszy od 1970 roku, był związany z gliwicką uczelnią. Początkowo pracował jako pracownik inżynieryjno-techniczny, a od 2000 r. jako wykładowca. W trudnych latach przemian czynnie działał w NSZZ „Solidarność” na Wydziale Budownictwa. Był członkiem Senatu Politechniki Śląskiej, a przez 30 lat członkiem Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej, przy czym przez dziesięć lat pełnił funkcję jego prezesa.

Odszedł od nas człowiek wielkiego serca i szlachetnego charakteru. Wszechstronnie utalentowany, pracowity i życzliwy wzór uczciwości i wrażliwości, który swoim życiem dodawał wartości otoczeniu.

Za swoją pracę i działalność społeczną mgr inż. Izydor Płonka został uhonorowany m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, odznaką Zasłużony Działacz Kultury, Odznakami Honorowymi I i II Stopnia przyznawanymi przez Zarząd Główny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, odznaką Zasłużonemu dla Politechniki Śląskiej oraz Odznaką Honorową Złotą z Laurem za zasługi w pracy społecznej przez Śląski Związek Chórów i Orkiestr.

Msza święta zostanie odprawiona w Katedrze pw. św. Piotra i Pawła w Gliwicach 14 czerwca o godz. 9.30. Ostatnie pożegnanie nastąpi bezpośrednio po mszy na Cmentarzu Lipowym w Gliwicach. Zamiast kwiatów rodzina prosi o wsparcie Hospicjum w Gliwicach – na uroczystości pogrzebowej będą obecni wolontariusze.

Wiadomość utworzona: 13 czerwca 2017 09:57, autor: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>