31 maja 2017
Studenci Politechniki Śląskiej wyjeździli sukces w Londynie!

Bolid studentów Politechniki Śląskiej wywalczył 5. miejsce w kategorii pojazdów Urban Concept oraz 9. miejsce w Drivers' World Championship podczas tegorocznej edycji Shell Eco-marathonu. Międzynarodowe wyścigi pojazdów ekologicznych odbyły się w miniony weekend w Londynie. Reprezentacja naszej uczelni okazała się najlepsza spośród wszystkich polskich drużyn biorących udział w rywalizacji. Gratulujemy.

HydroGENIUS, czyli pojazd skonstruowany przez zespół Smart Power z Politechniki Śląskiej, przejechał aż 104 km na jednym litrze wodoru. Tym samym zajął 5. miejsce w kategorii Urban Concept, w której celem było przejechanie jak największej odległości na jednym litrze paliwa lub jednym kwh energii.
Politechniczny bolid wziął również udział w prestiżowym wyścigu Drivers' World Championship, gdzie rywalizował z pojazdami w swojej kategorii z Europy, Azji oraz Ameryki Północnej i Południowej. Ostatecznie ekipa Smart Power zajęła 9. miejsce.

W największym i zarazem najbardziej prestiżowym i innowacyjnym konkursie pojazdów energooszczędnych Shell Eco-marathon wzięło udział w tym roku ponad 170 drużyn z całego świata. Polskę reprezentowało pięć zespołów z Politechnik: Śląskiej, Warszawskiej, Gdańskiej, Lubelskiej oraz Państwowej Wyższej Szkoły im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Bolid zaprojektowany i wykonany przez studentów Politechniki Śląskiej zakończył rywalizację na najwyższym miejscu spośród wszystkich lekkich pojazdów elektrycznych z naszego kraju.

Wiadomość utworzona: 31 maja 2017 14:55, autor: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>