26 maja 2017
Będzie wsparcie komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych

Seminarium poświęcone możliwościom komercjalizacji projektów B+R przez Akcelerator Technologiczny Gliwice odbyło się w gliwickim Technoparku 24 maja. Celem spotkania skierowanego do przedstawicieli Politechniki Śląskiej była prezentacja możliwości, jakie pomysłodawcy oraz twórcy start-upów mogą uzyskać w ramach programu Bridge Alfa.

W spotkaniu stanowiącym rezultat, realizowanego przez Akcelerator Technologiczny Gliwice programu Bridge Alfa, wzięli udział rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk wraz z prorektorami: prof. Markiem Pawełczykiem i dr. hab. inż. Tomaszem Trawińskim, a także liczni przedstawiciele wydziałów i jednostek uczelni. Fundusz zalążkowy Akcelerator Technologiczny Gliwice i Park Naukowo-Technologiczny „Technopark Gliwice” reprezentowali m.in. Michał Chojkowski i prof. Jan Kosmol.

Zorganizowane w gliwickim Technoparku seminarium to efekt programu Bridge Alfa. Współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ze środków UE przedsięwzięcie ma na celu wspieranie komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych oraz innych form ich transferu do gospodarki oraz pobudzanie inwestowania przez przedsiębiorców w działalność badawczo-rozwojową. Stanowiąc platformę porozumienia pomiędzy pomysłodawcami i inwestorami dedykowany jest pomysłom znajdującym się w fazie seed, gdzie ryzyko niepowodzenia inwestycyjnego jest wprawdzie największe, ale można je zweryfikować relatywnie niedużym kosztem.

Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele Akceleratora Technologiczne Gliwice wyrazili głęboką nadzieję, że rezultatem seminarium będzie pozyskanie pochodzących z Politechniki Śląskiej innowacyjnych projektów technologicznych, które dzięki wsparciu akceleratora z sukcesem zostaną wprowadzone na rynek.

Wiadomość utworzona: 26 maja 2017 12:28, autor: Agnieszka Moszczyńska