24 maja 2017
Spotkanie literatury z techniką

Wykład otwarty z cyklu spotkania literatury z techniką pt. „Łącznik łańcuchowy w blokhauzie i heble rewersujące – kolejowe podróże pewnego niepoczytalnego maszynisty” odbędzie się czwartek, 25 maja o godz. 13.00 w sali 167 budynku Wydziału Transportu przy ul. Krasińskiego 8 w Katowicach. Wykład wygłosi dr Claudio Salmeri z Uniwersytetu Śląskiego. Zapraszamy.

Dr Claudio Salmeri jest Włochem mieszkającym w Polsce i biegle posługuje się naszym językiem. Na co dzień jest pracownikiem Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Obecnie zajmuje się twórczością Stefana Grabińskiego – polskiego pisarza dwudziestolecia międzywojennego, któremu sławę przyniósł „Demon ruchu” (1919) – cykl nowel grozy i fantastyki osnutych wokół motywu pociągu i stacji kolejowej. Celem wykładu jest więc popularyzacja twórczości pisarza znanego w świecie, a prawie nieznanego w Polsce, który zajmował się tematyką kolejnictwa.

Wiadomość utworzona: 24 maja 2017 07:45, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 24 maja 2017 10:18, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska