22 maja 2017
Umowa o współpracy z Uniwersytetem Kalkuty

Umowa o współpracy akademickiej pomiędzy Politechniką Śląską a Uniwersytetem Kalkuty została podpisana podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach 11 maja. Rektorzy obu uczelni, którzy sygnowali porozumienie, zadeklarowali chęć rozwijania współpracy w zakresie edukacji i badań naukowych. Zawarta umowa pozwoli na realizację nowych, wspólnych przedsięwzięć.

Podpisanie umowy przez rektora ds. nauki i rozwoju Politechniki Śląskiej prof. Marka Pawełczyka i rektora Uniwersytetu Kalkuty prof. Ashutosha Ghosha stanowi pokłosie rozmów na temat współpracy między uczelniami zainicjowanych podczas Bengalskiego Globalnego Szczytu Biznesowego. W spotkaniu, które odbyło się w styczniu w Kalkucie, województwo śląskie uczestniczyło w charakterze gościa honorowego. Wydarzenie miało wymiar wielosektorowy, przy czym jeden z bloków tematycznych został poświęcony edukacji.

Uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy naszą uczelnią a Uniwersytetem Kalkuty nastąpiło przed odbywającym się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Forum Gospodarczym Polska-Indie i stanowiło istotny element wizyty indyjskich gości na Śląsku. Wizytujący kampus Politechniki Śląskiej rektor Uniwersytetu Kalkuty, któremu towarzyszył polski konsul honorowy w Kalkucie – pan Joydeep Roy, spotkał się m.in. z rektorem Politechniki Śląskiej prof. Arkadiuszem Mężykiem. Goście odwiedzili także Centrum Biotechnologii Politechniki Śląskiej, pod którego wrażeniem pozostali do końca pobytu. – Mamy szczerą nadzieję, że podpisanie umowy o współpracy będzie stanowić podwaliny do budowy nowych relacji, które utorują drogę wymianie zaawanasowanej wiedzy, jak również udostępnianiu i zrozumieniu ludzkich zdolności – mówił po spotkaniu indyjski konsul.

Wiadomość utworzona: 22 maja 2017 07:37, autor: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>