10 maja 2017
Naukowcu, zgłoś swój innowacyjny projekt!

Centrum Innowacji i Transferu Technologii poszukuje innowacyjnych projektów realizowanych na Politechnice Śląskiej. W ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+” najbardziej innowacyjne z nich otrzymają wsparcie i możliwość sfinansowania nawet do 80 tys. zł dodatkowych prac przedwdrożeniowych lub dostosowania wynalazku do potrzeb zainteresowanego nabywcy. Termin zgłaszania projektów mija 31 maja 2017 r.

Projekt „Inkubator Innowacyjności+” otrzymał dofinansowanie w konkursie ogłoszonym na podstawie komunikatu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i jest realizowany w ramach projektu pozakonkursowego pt. „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014–2020 (Działanie 4.4).
Realizacja projektu w ramach konsorcjum opiera się na założeniu, że dzięki doborowi odpowiednich partnerów i zrównoważonemu składowi będą możliwe do osiągnięcia następujące cele strategiczne projektu: promocja osiągnięć naukowych, doskonalenie procesu zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych, monitoring i ukierunkowanie prac B+R, a także podniesienie gotowości wdrożeniowej (TRL) zidentyfikowanych rozwiązań oraz inicjowanie współpracy między środowiskiem naukowym a otoczeniem gospodarczym.

Projekt „Inkubator Innowacyjności+” będzie złożony z pięciu kluczowych zadań:
Zadanie 1. Inicjowanie oraz wzmacnianie współpracy między środowiskiem naukowym a otoczeniem gospodarczym.
Zadanie 2. Przygotowanie projektów komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych.
Zadanie 3. Zarządzanie portfelem technologii.
Zadanie 4. Prowadzenie prac przedwdrożeniowych.
Zadanie 5. Działalność brokerów innowacji.

Do 31 maja czekamy na zgłoszenia innowacyjnych projektów poprzez wypełnienie formularza internetowego.
Zapraszamy również do zapoznania się z poszczególnymi etapami KONKURSU II+

Wiadomość utworzona: 9 maja 2017 11:27, autor: Paweł Doś